З питанням виділення землі під забудову житла чи комерційної нерухомості стикається той, хто хоче розвивати свій бізнес.
Вінницька влада переходить на процедуру земельних аукціонів. Але, щоб придбати чи взяти в оренду земельну ділянку треба витратити чимало часу і сил. Дається взнаки дефіцит вільних територій та складна дозвільна процедура.
Одна із її складових – оцінка землі. Критерії методики визначені і затверджена урядом. А сам процес здійснюють компанії, які мають відповідні ліцензії на таку діяльність.
-Після визначення вартості земельної ділянки робиться висновок обласного управління земельних ресурсів. Методика проведення державної експертизи землевпорядної документації визначає організаційні вимоги і засади проведення перевірок, - розповідає депутат вінницької міської ради Павло Задоррожнюк.
Фінансування державної експертизи здійснюється замовником. А організація проведення держекспертизи з усіма видами послуг проводиться експертними підрозділами виконавчих органів влади. У Вінниці – це обласне та міське управління земельних ресурсів. При проведенні експертизи замовник подає заяву або клопотання. Сама ж процедура складається з трьох фаз: підготовчої, основної та заключної. Усі вони пов’язані з оцінкою якості документації.
У Вінниці є кілька фірм, які займаються оцінкою землі. Серед них Торгово-промислова палата, «Мед інтеграція», «Подільський центр землі».
Ситуацію на ринку землі міста підігріває і такий фактор, як намагання районних міських рад у Вінниці взяти під свій контроль земельні процеси, що відбуваються на ввірених їм територіях районів. Від самих виборів у березні минулого року серед депутатів райрад у місті мусується питання створення у районах власних управлінь чи відділів земельних ресурсів. Крім того, частина дипкорпусу райрад наполягає на проведенні аукціонів з продажу та оренди землі на районному рівні.
Місцева влада категорично проти. Усім нам залишається тільки стежити, як розвиватиметься ситуація. |