За оцінкою координатора Форума порятунку Дніпропетровська Василя Сухова перший раунд шостої сесії Дніпропетровської міськради, що відбувся минулої середи (08.11.06), супроводжувався грубими порушеннями законодавства і, можливо, поклав початок одному з найгучніших скандалів в новітній історії міста.
А саме: депутати узгоджували для такого собі закритого акціонерного товариства "ГМК-Україна" місце розташування багатофункціонального комплекса з житлом, готелем і підземним паркінгом, відвівши під нього половину квартала на розі проспекта Кірова і вулиці Ульянова. В той же час, як заявив представник Форума, рішенням Господарського суду Дніпропетровської області ще від 11 жовтня поточного року стосовно цієї земельної ділянки, де збирається будувати "ГМК-Україна" (кадастровий номер 1210100000:0106:00021), а також шістьох інших, раніше зарезервованих за ТОВ "Міська інвестиційна група", заборонено надавати дозволи на проведення проектних робіт, узгодження на розробку проектів землевідводу під розміщення об'єктів, а також здійснювати інші земельно-будівельні маніпуляції. Причина такого судового рішення єдина - ТОВ "Міська інвестиційна група", засновником і гендиректором котрої був невідбувшийся мер "лучшего, чем Киев" Дніпропетровська Олександр Жуков, доведене цим самим ще й бізнесменом-нездарою до банкрутства (за станом на жовтень 2005 р. за підприємством О. Жукова в Дніпропетровську було зарезервовано 12 земельних ділянок площею понад 140 га, виділення 5 з них ще до банкрутства було опротестовано прокуратурою). До речі, збанкрутувало підприємство горе-кандидата через борги організації, яка намивала пісок для пляжу на Монастирському острові - єдиному проекті, здійсненому Міською інвестиційною групою на відведених їй міською владою землях.
Василь Сухов, називаючи все, що відбувається навколо колишніх жуковських латифундій відвертим "дерібаном", стверджує, що призначений судом по справі Міської інвестиційної групи арбітражний управляючий Олександр Новиков за вісім днів до сесії офіційно повідомляв комітет міськради з земельних відносин про існуюче судове рішення.
До того ж, як стверджують самі депутати, в переліку проектів рішень, підготвлених цим комітетом до шостої сесії, такого питання не було, а з'явилося воно в матеріалах сесії, які роздавалися в руки народним обранцям буквально за декілька хвилин до початку засідання.
Отже Форум порятунку Дніпропетровська вважає, що у такий спосіб завдяки "старанням" комітету депутати грубо порушили норму закону і рішення суду й взяли участь в сумнівних махінаціях із "збанкрутілою" землею. Після відповідних звернень Форума до прокуратури по цьому факту мала б бути порушена карна справа, а винуватці притягнуті до відповідальності. Найліпшим виходом з цієї ситуації, на думку Форума, стало б скасування депутатами свого рішення на другому етапі сесії наступної середи і відмова влади від спроб загарбати залишки жуковської земельної імперії. Василь Сухов також нагадав, що контроль з боку Форума за "справою Жукова"- питання честі для цієї організації, оскільки "екс-головний латифундист" Дніпропетровська та екс-депутат міськради свого часу увійшовши до складу Форума, намагався взяти його під свій контроль, але був виключений з організації (як й з партії "Реформи і порядок") за дії проти жителів свого ж виборчого округу. |