Вперше за останні 3 роки в Антикорупційну поштову скриньку, що розміщена при вході в департамент містобудівного комплексу та земельних відносин в місті Чернівці, що по вул. Б. Хмелиницького 64-А, впала перша ластівка у вигляді скарги на бездіяльність земельних чиновників. В листі приведено хронометраж ходінь по організаціям, які мають пряме відношення до приватизаційних процесів в місті. Ганебний негативний приклад знущань над пересічними громадянами зі сторони чиновників, які покликані сприяти у вирішенні проблем мешканців міста. Після таких ходінь по муках люди втрачають довіру до влади. Маємо надію, що той хто відповідає за вирішення цих проблем, згадає, що влада повинна бути для людей, а не люди для влади. Якщо чиновники будуть забувати про це, є ті хто буде їх про це нагадувати.
Нижче приводимо зміст листа мовою оригіналу.
З 2004 року ми не можемо приватизувати невеликий кусочок землі перед хатою – 2 сотки. У нас невеликий одноповерховий будинок, де проживає 4 сім’ї в 4 квартирах. У кожної квартири є окремий двір. Три квартири вже отримали державні акти на право володіння землею, крім нашої. В червні 2004 року ми почали оформляти документи на приватизацію землі. Спочатку оформили документи дозвіл на виготовлення проекту на землю. Потім за виготовленням проекту звернулись в БТІ по вул. Барбюса до начальника відділу по виготовленню проектів на земельні участки. Він нам відмовив. Звернулись до начальника БТІ п. Грінчук Л.В. Вона сказала, що нам треба прийти перед Новим роком. Прийшли перед Новим роком – Грінчук Л.В. сказала прийти після Нового року. Прийшли після Нового року – сказали прийти через місяць. Прийшли через місяць – прийти через 2 місяці. Через 2 місяці прийшли – начальник БТІ Грінчук Л.В. направила нас до начальника відділу виготовлення проектів на землю. Він категорично відмовився – ми знову до начальника БТІ Грінчук Л.В. Вона подзвонила начальнику відділу по документи, це вже був квітень 2005 року. Коли я прийшла через півтора місяця вияснити як ідуть справи, виявилось, що ніякий проект не робиться. Начальник відділу сказав, що проект робити не будуть, так як цим нікому займатися.
Ми забрали документи і звернулися в кілька проектних організацій, але нам казали, що вони перевантажені роботою і неможуть прийняти наші документи. Накінець ми звернулись в земельний Департамент – куди ж здавати документи на виготовлення проекту? Нам сказали – здати в проектну організацію СП „Західно-Український експертно-консультативний центр”, що знаходиться за адресою вул. Головна, 119. В червні 2005 року документи здали, заплатили 600 гривень. Через кілька місяців проект був виготовлений, але тепер знов вийшла заковика. З лютого місяця 2006 року наш проект не підписує п.Чинчик – начальник відділу по приватизації землі, кожен раз знаходячи якусь причину. Я хотіла звернутися до начальника земельного департаменту п. Оленчука, проте секретар в прийомній мене не захотіла записати на прийом.
В 1937 році мій дід – священник був репресований – забрали дім, вигнали бабусю з 5-ма дітьми на вулицю, жили де прийдеться. Дід був розстріляний. Я, ветеран праці, мій батько загинув у другій світовій війні, відношусь до категорії „Діти війни”. У нас 1-кімнатна квартира, і в ній проживає 4 чоловік –я, мій син з невісткою, онучка. Житлова площа 19,5 кв.м., загальна площа 34 кв.м. Можливо нам прийдеться добудувати одну кімнату, хоч коштів на це поки що немає. А як прибудувати, якщо земля не приватизована?
Яка ж це демократична влада – це просто знущання! Люди поприватизовували тисячі гектарів, а тут нещасних 2 сотки не можеш приватизувати.
P.S. Контактний телефон 585-314, скарга з міста Чернівці, вул. Тихорецька.
Ігор КУХАРЧУК, Голова правління Центру захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу |