У Волинській області цілі села відмовляються від державних актів на землю – люди не хочуть втрачати соціальних пільг та ще й сплачувати з цих земель уведений урядовою постановою податок на додану вартість. Про це було заявлено під час «круглого столу», який ініціювала облорганізація роботодавців сільського господарства, – повідомив 27 вересня власкор ЗІКу.
Зі слів учасників «круглого столу», прийнята посеред бюджетного року постанова уряду про зміну оподаткування фізичних осіб призвела до парадоксальних явищ: селянин, замість триматися землі-годувальниці, намагається позбутися її, наче зайвого тягаря. Склалася ситуація, коли достатньо мати земельний пай або ж успадкувати сертифікат права власності на землю, – і вже автоматично треба сплачувати за неї додаткові 13%, навіть якщо ця земля не обробляється.
Перший заступник голови Волинської ОДА Віталій Заремба навів невтішний результат такого урядового рішення: «Дай зараз дозвіл на продаж сільськогосподарських земель – і переважна більшість селян постараються якомога швидше позбутися актів на землю. В інших державах цим би гордилися, берегли, а в нас люди вже не хочуть земельних паїв. У Маневицькому районі цілі села категорично відмовляються отримувати акти на землю, бо селяни втрачають ряд пільг соціального характеру, які вони ще мають».
На думку учасників «круглого столу», Верховній Раді та Кабміну слід негайно прийняти комплексну Національну програму розвитку аграрного ринку на 2006-2015 роки. З цього приводу вироблено ряд рекомендацій до центральних органів влади, котрі, на думку волинських аграріїв, необхідно вжити для виведення аграрного сектору економіки з глибокої затяжної кризи, яку він нині переживає. |