Земля, продажа земли, земельные участки, аренда земли, сдача земли, земельные вопросы, форум по земле, земельный форум, земля в Киеве, земля в Украине
Квартиры посуточно


Расширенный поиск
Главная
Добавить объявление
Продажа земли
Покупка земли
Земля с недвижимостью
Заказать поиск земли
Календарь мероприятий
Земельный форум NEW!!!

Пользователям

E-mail

Пароль



Рассылка объявлений

Подписаться по e-mail


Сервис предоставляет www.subscribe.ru


Вниманию продавцов земли!

Если у вас есть на продажу земельный участок и вы хотите его продать как можно скорее, тогда присылайте подробное описание, фотографии, план, акт земельного участка на e-mail info@zemli.com.ua. Будем рады помочь.


Статистика портала

Объявлений в базе: 61647
Сегодня добавлено: 0
Просмотрено всего: 43187575
Сегодня просмотрено: 939

Подписчиков рассылки: 89874
Сегодня подписались: 0


Наши партнеры


Главная >> Разное >>


Рішення Київської міської ради Про затвердження Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві


2006-09-28

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

IX сесія XXIII скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 N 313/1747 від 14.03.2002

 Про затвердження Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 165/325  ( ra0165023-02 ) від 19.12.2002 N 174/1384 ( ra0174023-04 ) від 15.04.2004 )

 Відповідно до Земельного кодексу України, Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про столицю України — місто-герой Київ”, з метою впорядкування та оперативного вирішення питань щодо набуття права на землю в м. Києві Київська міська рада В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві (додається).

2. Встановити, що Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві є обов’язковим для виконання всіма суб’єктами земельних правовідносин у місті. Рішення Київської міської ради, які стосуються порядку набуття права на землю, прийняті до введення в дію цього Порядку, є дійсними в частині, що не суперечить цьому Порядку.

3. Постійній комісії Київради з питань містобудування та землекористування та Головному управлінню земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації підготувати та подати на розгляд Київської міської ради пропозиції щодо приведення нормативно-правових актів міської влади у відповідність до Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві.

(Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

4. Віднести земельні ділянки всіх категорій в межах м. Києва, що не перебувають у власності чи користуванні юридичних осіб та громадян, до земель запасу відповідних категорій.

5. Рішення Київської міської ради від 04.03.1999 N 148/249 “Про затвердження Порядку надання земельних ділянок та оформлення права користування землею юридичним особам в м. Києві” та від 04.03.1999 N 149/250 “Про затвердження Порядку передачі у власність, надання у користування земельних ділянок та оформлення громадянам права власності і права користування землею у м. Києві для індивідуального житлового будівництва” визнати такими, що втратили чинність.

6. Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві підлягає обов’язковому опублікуванню в офіційному друкованому органі Київської міської ради газеті “Хрещатик” та оприлюдненню в інших засобах масової інформації.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань містобудування та землекористування

Київський міський голова О.Омельченко

Додаток

                                            до рішення Київської

                                            міської ради

                                            від 14 березня 2002 р.

                                            N 313/1747

 

                             Порядок

                набуття права на землю юридичними

                особами та громадянами у м. Києві

 

1. Загальні положення

1.1. Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами у м. Києві (далі — Порядок) розроблено з метою впорядкування та оперативного вирішення земельно-правових питань з урахуванням специфіки м. Києва як столиці України, удосконалення процедури набуття права на землю.

1.2. Порядок розроблено на підставі:

- Земельного кодексу України,

- Законів України “Про оренду землі”, “Про планування і забудову територій”, “Про столицю України — місто-герой Київ” ;

     - постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.1996  N  930

( 930-96-п  )  "Про  затвердження  типових  положень  про  місцеві

державні органи земельних ресурсів".

1.3. Земельні ділянки в м. Києві відповідно до законодавства можуть належати юридичним та фізичним особам (далі — Особи) на правах:

- оренди;

- постійного користування землею (для державних та комунальних підприємств, установ і організацій, а також для підприємств, установ та організацій, які здійснюють управління багатоквартирними будинками державної та комунальної власності);

- приватної власності.

1.4. Відповідно до пункту 12 розділу X “Перехідних положень” Земельного кодексу України повноваження щодо розпорядження землями в межах м. Києва, крім земель, переданих у приватну власність, до розмежування земель державної та комунальної власності здійснює Київська міська рада.

1.5. За наявності негативних висновків Головного управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (далі — Головкиївархітектура), відповідного органу охорони культурної спадщини, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції щодо надання земельних ділянок в постійне користування, передачі їх в оренду та у власність, оформлення права користування землею остаточне рішення з цих питань приймається на пленарному засіданні Київської міської ради.

(Пункт 1.5 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

1.6. Дія цього Порядку не поширюється на питання продажу земельних ділянок юридичним та фізичним особам.

1.7. Стягнення плати за підготовку, обгрунтування та видачу висновків з земельних питань Головкиївархітектурою, відповідним органом охорони культурної спадщини, Державним управлінням екології та природних ресурсів в м. Києві, міською санітарно-епідеміологічною станцією та іншими службами відповідно до цього Порядку забороняється.

(Пункт 1.7 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

2. Надання земельних ділянок у постійне користування та передача їх в оренду в порядку відведення для містобудівної діяльності

2.1. Особи, зацікавлені у наданні земельних ділянок у постійне користування або передачі їх в оренду в порядку відведення для містобудівної діяльності (за винятком будівництва громадянами житлових будинків, господарських будівель, гаражів, дач та ведення індивідуального садівництва), звертаються із відповідним клопотанням до Київської міської ради. У клопотанні зазначається розмір, цільове призначення та місце розташування земельної ділянки.

2.2. Клопотання, подане до Київської міської ради, розглядається в місячний термін, після чого надається згода на складання проекту відведення земельної ділянки за підписом міського голови або заступника міського голови — секретаря ради, яка направляється до Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації (далі — управління земельних ресурсів) для підготовки документів, що обгрунтовують розмір, призначення та місце розташування земельної ділянки (далі — Матеріали обгрунтування) та подальшого складання проекту її відведення. (Пункт 2.2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

2.3. Матеріали обгрунтування розробляються замовником та подаються для погодження Головним управлінням земельних ресурсів.

2.4. Матеріали обгрунтування мають містити:

- викопіювання з чергового кадастрового плану;

- земельно-кадастрову інформацію;

- викопіювання з матеріалів земельно-кадастрової інвентаризації (за наявності);

- інформацію про допустимі види забудови, умови і обмеження забудови земельної ділянки відповідно до Генерального плану розвитку міста;

- копії статуту (положення), свідоцтва про державну реєстрацію та копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України для юридичних осіб; копію паспорта громадянина; копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності для фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності;

- згоду землекористувача на припинення права користування земельною ділянкою або її частиною із зазначенням площі земельної ділянки (її частини), в тому числі шляхом розірвання договору оренди чи внесення змін до договору оренди в частині розмірів земельної ділянки, а також копію рішення про надання земельної ділянки та документа, що посвідчує право користування нею;

- топографічний план у масштабі 1:500 з нанесенням інженерних мереж, червоних ліній та ліній забудови;

- кадастровий план земельної ділянки за встановленою формою з варіантами розміщення об’єкта.

2.5. Після позитивного висновку державної землевпорядної експертизи щодо Матеріалів обгрунтування по об’єктах, які їй підлягають, управління земельних ресурсів готує запити до Головкиївархітектури, відповідного органу охорони культурної спадщини, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції із зазначенням умов та обмежень використання земельних ділянок, які мають міститись у їх висновках.

(Пункт 2.5 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

2.6. В місячний термін з дня одержання запитів Головкиївархітектура, відповідний орган охорони культурної спадщини, державне управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міська санітарно-епідеміологічна станція подають до управління земельних ресурсів висновки щодо відведення земельної ділянки відповідно до своєї компетенції із зазначенням умов та обмежень використання землі відповідно до ст.111 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів, при цьому розгляд запитів здійснюється всіма переліченими органами одночасно.

(Пункт 2.6 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

2.7. Розробку проектів відведення земельних ділянок і перенесення їх меж у натуру (на місцевість) здійснюють відповідно до технічних умов управління земельних ресурсів землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії. Умови та строки розробки проектів відведення земельних ділянок та перенесення їх меж у натуру (на місцевість) визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт.

2.8. Складовою частиною проекту відведення є матеріали обгрунтування, підготовлені відповідно до п.п.2.3, 2.4 цього Порядку.

2.9. Після розгляду і погодження проекту відведення земельної ділянки та одержання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи управління земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської ради про затвердження проекту відведення земельної ділянки та надання її у постійне користування або передачу в оренду.

Підготовлений проект рішення разом з проектом відведення земельної ділянки подається на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування та землекористування, яка розглядає його і передає на розгляд пленарного засідання Київради для прийняття рішення щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки та надання її у постійне користування, передачі в оренду або про відмову у цьому.

У разі якщо земельна ділянка відводиться за рахунок земель, що перебувають у користуванні іншої юридичної або фізичної особи, у рішенні Київської міської ради має бути пункт про припинення права користування земельною ділянкою (її частиною) за згодою землекористувача, в тому числі шляхом розірвання договору оренди чи внесення змін до договору оренди в частині розмірів земельної ділянки та про віднесення земельної ділянки до відповідної категорії у разі її зміни.

2.10. Після отримання рішення Київської міської ради про надання земельної ділянки в постійне користування або передачу її в оренду здійснюється в установленому порядку перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) та виготовлення, підписання і видача документів, що посвідчують право на землю.

2.11. Вилучення земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні юридичних та фізичних осіб, здійснюється після погодження місця розташування об’єктів у порядку, визначеному статтями 149 — 151 Земельного кодексу України. У таких випадках Матеріали обгрунтування не розробляються

2.12. Рішення про надання (передачу) земельної ділянки для розміщення об’єкта містобудування разом з документом, що посвідчує право користування цією ділянкою, одночасно є дозволом на будівництво цього об’єкта (одержання АПЗ та вихідних даних для проектування).

2.13. Здійснення будівництва на земельній ділянці дозволяється після затвердження проекту будівництва на підставі позитивного висновку комплексної державної експертизи та видачі дозволу на виконання будівельних робіт в установленому порядку.

3. Оформлення права користування землею при переході права на будівлі і споруди без зміни цільового призначення за рахунок раніше наданих земель

3.1. Особи, які придбали будівлі і споруди, звертаються до Київської міської ради із клопотанням про оформлення права постійного користування чи оренди земельної ділянки, на якій вони розташовані. У клопотанні, зокрема, зазначається, що земельна ділянка використовуватиметься без зміни цільового призначення (категорії земель відповідно до ст.19 Земельного кодексу України.

3.2. Клопотання, подане до Київської міської ради, розглядається в місячний термін, після чого доручення на складання технічної документації за підписом міського голови або заступника міського голови — секретаря ради направляється до управління земельних ресурсів.

3.3. Особа передає до управління земельних ресурсів:

- матеріали земельно-кадастрової інвентаризації (за наявності);

- нотаріально посвідчену копію статуту (положення), свідоцтва про державну реєстрацію;

- ксерокопію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України для юридичних осіб; ксерокопію паспорта громадянина; нотаріально посвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності для фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності;

- згоду землекористувача на розірвання договору оренди (договору тимчасового користування землею) або визнання права постійного користування земельною ділянкою (її частиною) припиненим у зв’язку із переходом права на будівлі і споруди, а також копію рішення про надання земельної ділянки та документа, що посвідчує право користування нею (якщо право користування земельною ділянкою посвідчене договором оренди чи договором тимчасового користування землею або державним актом на право постійного користування землею);

- посвідчену копію рішення про надання земельної ділянки та документа, що посвідчує право користування;

- нотаріально посвідчені копії правовстановлюючих документів на будівлі та споруди, зареєстровані в Бюро технічної інвентаризації у випадках, передбачених законодавством.

3.4. Розробку технічних документацій з оформлення права користування земельними ділянками і перенесення їх меж у натуру (на місцевість) здійснюють відповідно до технічних умов управління земельних ресурсів землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії, при цьому висновки Головкиївархітектури, відповідного органу охорони культурної спадщини, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції щодо оформлення права користування землею не вимагаються.

(Пункт 3.4 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

3.5. Строки та умови розробки технічної документації визначаються договором, який укладається замовником з виконавцем цих робіт.

3.6. Технічна документація складається з текстових матеріалів та графічних матеріалів (план земельної ділянки, викопіювання з чергового кадастрового плану, матеріали інвентаризації земельної ділянки тощо), а також документів відповідно до п.3.3 цього Порядку.

У разі якщо для експлуатації та обслуговування будівель та споруд оформляється право користування лише частиною раніше наданої земельної ділянки, складовою частиною технічної документації має бути план меж земельної ділянки, погоджений попереднім землекористувачем. Цей план має враховувати нормативний розмір земельної ділянки, необхідний для обслуговування будівель та споруд.

3.7. Після розгляду та погодження технічної документації та одержання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи управління земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської ради про оформлення права користування земельною ділянкою. Підготовлений проект рішення разом з технічною документацією подається на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування та землекористування, яка розглядає його і передає на розгляд пленарного засідання Київради для прийняття рішення.

3.8. Порядок, визначений у цьому розділі, поширюється також на випадки:

- передачі будівель і споруд відповідно до законодавства в оперативне управління, повне господарське відання та в оренду;

- передачі земельних ділянок в оренду без зміни цільового призначення після закінчення терміну тимчасового користування землею та передачі земельних ділянок в суборенду;

- оформлення відповідно до Постанови Верховної Ради Української РСР від 18.12.1990 N 563-XII “Про земельну реформу” права користування земельними ділянками, які були надані до введення в дію попереднього Земельного кодексу Української РСР (15.03.91) і використовуються без зміни цільового призначення.

4. Передача в оренду та надання в постійне користування

земельних ділянок при переході права на будівлі і споруди із зміною цільового призначення землі або за рахунок земель запасу для експлуатації та обслуговування існуючих будівель і споруд

4.1. Особи, які набули право власності на будівлі та споруди і бажають одержати на праві постійного користування або оренди відповідну земельну ділянку з земель запасу або із зміною її цільового призначення, звертаються із клопотанням про це до Київської міської ради. У клопотанні, зокрема, зазначається цільове призначення (категорія земель відповідно до ст.19 Земельного кодексу України земельної ділянки.

4.2. Клопотання, подане до Київської міської ради, розглядається в місячний термін, після чого надається згода на складання проекту відведення земельної ділянки за підписом міського голови або заступника міського голови — секретаря ради, яка направляється до управління земельних ресурсів.

4.3. Особа передає до управління земельних ресурсів:

- матеріали земельно-кадастрової інвентаризації (за наявності);

- нотаріально посвідчену копію статуту (положення), свідоцтва про державну реєстрацію та ксерокопію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України для юридичних осіб; ксерокопію паспорта громадянина, нотаріально посвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності для фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності;

- згоду землекористувача на розірвання договору оренди (договору тимчасового користування землею) або визнання права постійного користування земельною ділянкою (її частиною) припиненим у зв’язку із переходом права на будівлі і споруди, а також копію рішення про надання земельної ділянки та документа, що посвідчує право користування нею (якщо право користування земельною ділянкою посвідчене договором оренди чи договором тимчасового користування землею або державним актом на право постійного користування землею);

- посвідчені копії рішення про надання земельної ділянки та документа, що посвідчує право користування;

- нотаріально посвідчені копії правовстановлюючих документів на будівлі та споруди, зареєстровані в Бюро технічної інвентаризації у випадках, передбачених законодавством.

4.4. Управління земельних ресурсів узагальнює подані матеріали і готує запити до Головкиївархітектури, відповідного органу охорони культурної спадщини, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції із зазначенням умов та обмежень використання земельних ділянок, які мають міститись у їх висновках.

(Пункт 4.4 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

4.5. В місячний термін з дня одержання запитів Головкиївархітектура, відповідний орган охорони культурної спадщини, Державне управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міська санітарно-епідеміологічна станція подають до управління земельних ресурсів висновки щодо відведення земельної ділянки відповідно до своєї компетенції із зазначенням умов та обмежень використання землі відповідно до ст.111 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів, при цьому розгляд запитів здійснюється всіма переліченими органами одночасно.

(Пункт 4.5 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

4.6. Розробку проектів відведення земельних ділянок і перенесення їх меж у натуру (на місцевість) здійснюють відповідно до технічних умов управління земельних ресурсів землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії. Умови та строки розробки проектів відведення земельних ділянок та перенесення їх меж у натуру (на місцевість) визначаються договором, укладеним замовником із виконавцем цих робіт.

4.7. Після розгляду та погодження проекту відведення земельної ділянки та одержання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи управління земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської ради про затвердження проекту відведення земельної ділянки та передачу її в оренду або про надання у постійне користування.

4.8. Підготовлений проект рішення разом з проектом відведення подається на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування та землекористування, яка розглядає його і передає на розгляд пленарного засідання Київради для прийняття рішення щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки та надання її у постійне користування, передачі в оренду або про відмову у цьому.

4.9. Порядок, визначений у цьому розділі, поширюється також на випадки:

- передачі будівель і споруд відповідно до законодавства в оперативне управління, повне господарське відання та в оренду;

- оформлення відповідно до Постанови Верховної Ради Української РСР від 18.12.1990 N 563-XII “Про земельну реформу” права користування земельними ділянками, які були надані до введення в дію попереднього Земельного кодексу Української РСР (15.03.91) і використовуються із зміною цільового призначення.

5. Безоплатна передача земельних ділянок у власність юридичним особам

5.1. Безоплатно у власність можуть передаватись земельні ділянки житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам, а також об’єднанням власників багатоповерхових житлових будинків у разі їх приватизації.

5.2. Особи, визначені у п.5.1, які бажають одержати безоплатно у власність земельну ділянку, звертаються із клопотанням до Київської міської ради.

5.3. Якщо земельна ділянка була відведена і використовується без зміни цільового призначення, то питання вирішується відповідно до пунктів 3.4 — 3.8 цього Порядку.

5.4. Якщо земельна ділянка передається за рахунок земель запасу або була відведена, але використовується із зміною цільового призначення, питання вирішується відповідно до пунктів 4.4 — 4.9 цього Порядку.

5.5. Особа передає до управління земельних ресурсів:

- матеріали земельно-кадастрової інвентаризації (за наявності);

- нотаріально посвідчену копію статуту (положення), свідоцтва про державну реєстрацію та ксерокопію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- посвідчені копії рішення про надання земельної ділянки та документа, що посвідчує право користування;

- нотаріально посвідчені копії правовстановлюючих документів на будівлі та споруди, зареєстровані в Бюро технічної інвентаризації у випадках, передбачених законодавством (гаражно-будівельні кооперативи надають довідку про майнову належність об’єктів нерухомості).

5.6. Земельні ділянки для нового будівництва можуть передаватись безоплатно у приватну власність особам, визначеним у цьому розділі, відповідно до розділу 2 цього Порядку.

5.7. Гаражно-будівельним кооперативам земельні ділянки передаються безоплатно у приватну власність за умови одержання позитивного висновку Головного управління містобудування та архітектури щодо допустимості такої передачі відповідно до Генерального плану розвитку міста.

5.8. Якщо за висновком Головного управління містобудування та архітектури земельна ділянка відповідно до Генерального плану розвитку міста підлягає забудові, але гаражі можуть бути збережені до її початку, то земля може бути передана в оренду на термін до початку забудови, але не більше ніж на 10 років, при цьому орендна плата встановлюється в розмірі земельного податку (0,03 відсотка грошової оцінки).

5.9. Житлово-будівельним (житловим) кооперативам та товариствам власників багатоквартирних житлових будинків передаються безоплатно у власність земельні ділянки в межах прибудинкових територій, які встановлюються згідно з проектами розподілу територій.

6. Приватизація земельних ділянок громадянами України для будівництва та обслуговування жилих будинків і господарських будівель, гаражного і дачного будівництва та ведення садівництва

6.1. Громадяни України, зацікавлені у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у їх користуванні, подають заяви до Київської міської ради через Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). (Абзац перший пункту 6.1 в редакції Рішення Київміськради N 174/1384 від 15.04.2004)

У разі якщо на земельній ділянці розташовані будівлі і споруди, що перебувають у спільній власності кількох громадян України, заяви подають всі співвласники будівель і споруд.

6.2. До заяви додаються:

- документ, що посвідчує право громадянина на користування земельною ділянкою;

- викопіювання з матеріалів інвентаризації земельної ділянки;

- документи про право власності на будівлі та споруди, розташовані на земельній ділянці (нотаріально посвідчені копії);

- технічний паспорт на домоволодіння, виданий Бюро технічної інвентаризації;

- ксерокопія паспорта громадянина України.

6.3. Управління земельних ресурсів розглядає подані матеріали і готує проект рішення Київської міської ради про приватизацію земельної ділянки.

Підготовлений проект рішення подається на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування та землекористування.

Комісія опрацьовує поданий проект рішення та виносить його на пленарне засідання Київської міської ради для прийняття рішення.

6.4. Після прийняття рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки у власність здійснюється перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) та виготовлення документа, що посвідчує право власності на землю.

6.5. Управління земельних ресурсів після виготовлення документа, що посвідчує право власності на землю, проводить його державну реєстрацію.

6.6. Приватизація земельних ділянок громадянами — членами садівницьких товариств здійснюється без згоди інших членів товариства.

6.7. Землі загального користування безоплатно передаються у власність садівницьким товариствам. До земель загального користування садівницьких товариств належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами та іншими об’єктами загального користування.

6.8. Земельні ділянки в межах м. Києва приватизуються громадянами в таких розмірах:

- для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд — не більше 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуального гаража — не більше 0,01 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;

- для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара.

Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність за цивільно-правовими угодами земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і гаражного будівництва відповідно до ст.40 Земельного кодексу України.

7. Передача громадянам безоплатно у власність або надання в оренду ділянок для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва

7.1. Громадянин, що виявив бажання одержати земельну ділянку в межах м. Києва для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд, індивідуального гаражного та дачного будівництва чи ведення садівництва, подає заяву до Київської міської ради. У заяві зазначаються бажані розмір і місце розташування земельної ділянки, мета її використання і склад сім’ї (якщо ділянка передбачається для житлового будівництва).

У разі відведення земельних ділянок для ведення колективного садівництва заява громадян подається до Київської міської ради разом із клопотанням садівницького товариства.

7.2. Подана заява за підписом міського голови або заступника міського голови — секретаря ради направляється до управління земельних ресурсів для опрацювання у встановленому порядку.

7.3. Особа передає до управління земельних ресурсів:

- письмову згоду землекористувача на вилучення земельної ділянки або її частини (у разі якщо намічувана для відведення ділянка потребує такого вилучення). Підпис землекористувача посвідчується нотаріально у встановленому порядку;

- ксерокопію паспорта громадянина;

- довідку про склад сім’ї (форма 3), якщо ділянка передбачається для житлового будівництва.

7.4. Управління земельних ресурсів узагальнює подані матеріали і готує запити до Головкиївархітектури, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції із зазначенням умов та обмежень використання земельних ділянок, які мають міститись у їх висновках.

(Пункт 7.4 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

7.5. В місячний термін з дня отримання запитів Головкиївархітектура, Державне управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міська санітарно-епідеміологічна станція подають до управління земельних ресурсів висновки щодо відведення земельної ділянки відповідно до своєї компетенції із зазначенням умов та обмежень використання землі відповідно до ст.111 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів, при цьому розгляд запитів здійснюється всіма переліченими органами одночасно.

(Пункт 7.5 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 165/325 від 19.12.2002)

7.6. Розробку проектів відведення земельних ділянок і перенесення їх меж у натуру (на місцевість) здійснюють відповідно до технічних умов управління земельних ресурсів землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії.

7.7. Розробка проекту відведення земельної ділянки та перенесення її меж в натуру (на місцевість) здійснюється після укладення громадянином відповідних договорів із землевпорядними організаціями. Умови та строки розробки проектів відведення земельних ділянок та перенесення їх меж в натуру (на місцевість) визначаються договорами, укладеними громадянином з виконавцями робіт.

7.8. Складений проект відведення земельної ділянки землевпорядна організація подає до управління земельних ресурсів. Управління розглядає подані матеріали і готує проект рішення Київської міської ради про затвердження проекту відведення та передачу у власність або в оренду земельної ділянки.

7.9. Після прийняття рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки у власність чи в оренду здійснюється перенесення її меж у натуру (на місцевість) та виготовлення документа, що посвідчує право користування землею або право власності на землю.

7.10. Управління земельних ресурсів після виготовлення документа, що посвідчує право користування землею або право власності на землю, проводить його державну реєстрацію.

Заступник міського голови -

секретар ради В.Яловий

 

 

Источник: КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

http://www.zemli.com.ua/library/razn/info-315.html


<<< Предыдущая Следующая >>>


Тип использования

Площадь

Стоимость

Области

Рейтинг-каталог АГЕНТ.com.ua
eXTReMe Tracker
Check Page Ranking Rambler's Top100 Рассылка 'Объявления о продаже земли и коттеджей в Украине'